راهنمای نویسندگان

 

ورود به سیستم

برای ورود به سیستم تکمیل فرم ثبت نام الزامی است.

برای ثبت نام در سیستم  مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

ابتدا روی لینک مجله مورد نظر کلیلک کنید. پس از انتخاب زبان مجله (زبان فارسی)، روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و فرم مربوطه را به دقت تکمیل کنید. تکمیل مواردی که با ستاره مشخص شده، الزامی است. اطلاعات کامل خود را (به جز نام کاربری و رمز عبور) ترجیحاً به زبان فارسی وارد کنید.

آدرس ایمیل خود را به دقت وارد کنید. از این پس از طریق همین آدرس با شما تماس گرفته خواهد شد. پس از تکمیل و ارسال فرم ثبت نام، نام کاربری و کلمه عبور به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود. برای ادامه کار، با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد سیستم شوید. پس از ورود به سیستم، کلمه عبور را تغییر دهید. یادآور می‌شود امکان تغییر نام کاربری وجود ندارد.

در صورت فراموشی کلمه عبور، آدرس ایمیل خود را در بخش مربوطه وارد کنید. کلمه عبور جدید به آدرس شما ارسال می‌شود. توصیه می‌شود پس از وارد شدن به سیستم، کلمه عبور خود را تغییر دهید.

نام کاربری و کلمه عبور خود را در اختیار دیگران قرار ندهید. مسئولیت ورود درست اطلاعات بر عهده شماست. برای تغییر مشخصات و یا آدرس خود روی لینک مشاهده اطلاعات شخصی کلیک کنید.

چنانچه مشکل خاصی در ورود اطلاعات داشته باشید، با مدیر سامانه تماس حاصل فرمایید.

 

صفحه اختصاصی نویسنده:

این صفحه برای استفاده نویسندگان دارای امکانات و قابلیتهای زیر است:

ارسال مقالات جدید: در این بخش امکان ارسال مقاله جدید و تکمیل اطلاعات مقالات ارسال شده وجود دارد. برای ارسال مقاله جدید تکمیل فرم ثبت‌نام و همچنین تکمیل اطلاعات فرم ارسال مقاله، الزامی است. چگونگی ثبت نام در سیستم و ارسال مقاله در ادامه آمده است.

 

مقالات نیازمند بازنگری: در این بخش مقالاتی که مورد پذیرش قرار گرفته است و نیازمند بازنگری یا در حال بازنگری است نمایش داده می‎‌شود. در این بخش همچنین فهرست مقالاتی که به هر دلیل در بازه زمانی یک ماهه بازنگری نشده و از سیستم حذف شده است نمایش داده می‌شود. مشاهده آخرین وضعیت مقالاتی که به وسیله هیأت تحریریه پذیرفته شده و نیازمند بازنگری و انجام اصلاحات است در این قسمت امکان‌پذیر می‌باشد. لازم به ذکر است مقالاتی که به هر دلیل در موعد مقرر بازنگری نشوند از سیستم حذف می‌شوند و در صورت تمایل این امکان وجود دارد تا مجدداً برای مجله ارسال شود.

 

مقالات تکمیل شده: در این بخش مقالات آماده انتشار و همچنین مقالاتی که بررسی آن با درخواست نویسنده لغو شده و همچنین مقالاتی که از طریق فراخوان ارسال شده است نمایش داده می‌شود.

پس از ورود به سیستم برای دسترسی به امکانات آن روی لینک مربوط به صفحه شخصی، کلیک کنید.

 

-------------------------------------

 

ارسال مقاله جدید

برای ارسال مقاله جدید، تکمیل اطلاعات زیر الزامی است:

انتخاب نوع مقاله:  مقاله مستقل، طرح پژوهشی، مقاله مروری و ...

وارد کردن عنوان: عنوان کوتاه نیز باید در قسمت مربوطه وارد شود.

اضافه کردن اطلاعات نویسنده / نویسندگان:

در صورتی که مقاله بیش از یک نویسنده دارد، اطلاعات کامل نویسنده را در بخش مربوطه وارد کنید. در صورتی که یکی از این نویسندگان به عنوان نویسنده عهده‌دار مقاله مشخص شود، ثبت نام ایشان در سیستم ضروری است. تمامی مکاتبات دفتر مجله با نویسنده عهده‌دار مقاله خواهد بود.

مقاله باید شامل چکیدة فارسی و انگلیسی باشد.

وارد کردن چکیده مقاله: چکیده مقاله باید بین 120 تا 170 کلمه باشد.

افزودن کلمات کلیدی: کلمات کلیدی باید بین 3 تا 5  کلید واژه باشد و با علامت ؛ یا ; از یکدیگر جدا شوند.

انتخاب موضوع: در صورتی که مقاله شما مربوط به یکی از موضوعاتی باشد که در بخش انتخاب موضوع وجود دارد، موضوع مربوطه را انتخاب کنید.

توضیحات اضافی: در این بخش چنانچه توضیح خاصی در ارتباط با مقاله ضروری است برای هیأت تحریریه ارسال کنید.

پذیرش شرایط و ضوابط مجله: برای ادامه کار در صورتی که شرایط و ضوابط مجله را در ارتباط با اصیل بودن کار تحقیقی و عدم ارسال آن برای سایر نشریات قبول دارید در بخش مربوطه علامت بزنید.

- فصلنامة ادب­ پژوهی آن دسته از مقالات علمی– پژوهشی را که در زمینة زبان و ادبیات فارسی باشد منتشر می­کند و از پذیرش مقالات میان رشته­ای مرتبط با تحقیقات ادبی استقبال می­کند.

- مقالات ارسالی نباید در جای دیگر چاپ شده باشد.

- فصلنامه در پذیرش و ویرایش مقالات آزاد است.

- مقاله باید شامل چکیدة فارسی و انگلیسی، مقدّمه، متن اصلی در قالب عنوان­های مشخّص، نتیجه­ گیری و فهرست منابع باشد و حداکثر در ۲۰ صفحه  (7000 کلمه)، با قلم  B Nazanin فونت 13، در برنامه word 2003  یا word 2007 تایپ شود.

- مشخّصات نویسنده یا نویسندگان، شامل نام و نام خانوادگی، مرتبة علمی، مدرک تحصیلی، نشانی محل کار، نشانی پستی و الکترونیکی و شمارة تلفن همراه و ثابت، و همچنین نام نویسندة مسئول مقاله باید مشخص باشد.

- ارجاعات در متن مقاله به این شیوه ارائه شود: (نام خانوادگی نویسنده، سال انتشار: شمارة صفحه)

- منابع در پایان مقاله و براساس ترتیب الفبایی نام خانوادگی نویسنده به شرح زیر آورده شود:

کتاب: نام خانوادگی نویسنده، نام (سال انتشار)، نام کتاب، شمارة جلد، نام مترجم یا سایر افرادِ دخیل، محل نشر: نام ناشر.

مقاله: نام خانوادگی نویسنده، نام (سال انتشار)، «عنوان مقاله»، نام مترجم یا سایر افرادِ دخیل، نام  نشریه، دوره یا سال، شمارة نشریه، شمارة صفحات مقاله.

مجموعه ها: نام خانوادگی نویسنده، نام (سال انتشار)، «عنوان مقاله»، نام گردآورنده یا ویراستار، نام مجموعه مقالات، محل نشر:  نام ناشر، شمارة صفحات مقاله.

پایگاه اینترنتی: نام خانوادگی نویسنده، نام (تاریخ دریافت از پایگاه اینترنتی)، «عنوان مطلب»، نام پایگاه اینترنتی، نشانی پایگاه اینترنتی.

لوح فشرده: نام خانوادگی، نام (سال انتشار)، «عنوان مطلب»، نام لوح فشرده، محل نشر: نامِ ناشر.

 

داوران پیشنهادی: امکان پیشنهاد داور به وسیله نویسنده وجود دارد. البته پذیرش آن مشروط به موافقت هیأت تحریریه است.

اضافه کردن فایلها: برای ثبت مقاله در سیستم نشریات علمی، ارسال دو فایل زیر الزامی است:

فایل نامه به سردبیر مبنی بر درخواست بررسی مقاله

فایل اصلی مقاله: این فایل باید بدون مشخصات نویسنده باشد و بیش از 2 مگابایت نیز نباشد.

جداول، نمودارها و تصاویر را به صورت جداگانه نیز  ارسال کنید.

در صورت نیاز سایر اطلاعات مربوط به مستندات مقاله را نیز وارد کنید.

تکمیل ارسال مقاله: پس از تکمیل تمامی اطلاعات و ارسال فایلها برای ادامه کار روی لینک تکمیل ارسال مقاله کلیلک کنید.

لازم به ذکر است که تا مرحله تکمیل کامل اطلاعات و ارسال مقاله، امکان ویرایش اطلاعات وجود دارد.

مشاهده آخرین وضعیت مقاله: برای مشاهده آخرین وضعیت مقاله روی صفحه شخصی نویسنده کلیک کنید.

در صورتی که مقاله شما به صورت کامل ارسال شده باشد در بخش «مقالات ارسال شده / نهایی» دیده می‌شود. در صورتی که مقاله شما مورد پذیرش قرار گرفته و نیازمند بازنگری باشد در بخش قابل بازنگری مشاهده می‌شود. مقالات در حال بازنگری نیز در همین قسمت قابل مشاهده است.